Mesaj Yaz
- Çalmıyorsa; Dinleye Tıklayın. - Sayfayı Yenileyin. - Alternatife Tıklayın. - Hata Bildirimi Gönderin.

Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen boş alan bırakmayın...

SON DİNLENEN RADYOLAR Geçmişi Temizle

Son Dinlenen Radyolar Yükleniyor...

RADYO AKDENIZ İSTASYONU DETAYLARI

Radyo Akdeniz

radyo-akdeniz-90-8-dinle

Radyo Akdeniz

Radyo Akdeniz 90.8, bir çok yöreye ait parçalar çalmaktadır.Radyo akdeniz çaldığı halk müzikleri,kürtçe müzikler ve türküler ile dinleyicilerinin gönlünde taht kurmuştur.Ayrımcılığın yapılmadığı ve değişik türlerde parçaların dinleyici kitlesine ulaştırıldığı radyo akdeniz, takdir toplamaya devam etmektedir.Sizlerde bahsettiğimiz türde parçaları dinlemeyi seviyorsanız, radyo dinlersem bu türde dinlerim diyorsanız mutlaka radyo akdeniz 90.8 i takip etmelisiniz.90.8 frekansından direkt dinleyebileceğiniz radyo sitemizdende dinlenebilmektedir.

Radyo Akdeniz

Hakkında Bilgiler
Radyo Akdeniz 90.8 Mersin’in ilk özel radyolarından olup 1992 yılında “Lider Show” adıyla Mersin Merkezde yayın hayatına başlamıştır. Hukuki düzenlemelerinden sonra 08 Aralık 1995 tarihinde şirketleşerek “Genç Mersin Radyo Televizyon Yayın Pazarlama ve Reklamcılık A.Ş.” adını alarak yayın hayatına devam etmiştir.
Radyo Akdeniz FM bandı 90.8 frekansından yayın yapmaktadır.
Yayınımızda Halk Müziği, Özgün Müzik ve Kürtçe Müzik ağırlıklı olup zaman zaman kaliteli, klasik pop şarkılarada yayın akışımızda yer verilmektedir.

Yayınlarında Anadolu Halklar Mozaiğinin dinsel ve etnik motiflerini yansıtmaya çalışan Radyo Akdeniz, Türkçenin yanında Kürtçe, Arapça, Lazca, Ermenice dillerinde de müzikler yayınlamaktadır.

Anadolu insanı sevinçlerini, hüzünlerini, aşklarını, kavgalarını türkülere ve ağıtlara yakmıştır. Türküler bazen sevgiliye mektup, bazen düzene isyan ateşi, bazende Yemen’deki oğula ağıttır.

Türkülerimiz tarihimizin derinliklerinden ve halkımızın yüreğinden kopup gelen kültür mirasımızdır. Kendi kültüründen uzaklaşan toplumlar yok olmaya mecburdur. Bunu tarih bize pek çok defa göstermiştir.

Kültür erezyonu yaşadığımız günümüzde, Radyo Akdeniz olarak kültür mirasımız olan türkülere sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz türkülerimizi yaşatmayı ve sizlere ulaştırmayı kendimize görev edindik. Bu görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Çünkü biz, kendimizi en iyi olarak türkülerimizle ifade ediyoruz. Günümüzde Türkü dinleyicisinin hızla artması bizim ne kadar da doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha göstermektedir.

Türkülerimizin barış ve kardeşliğe hizmet etmesini umuyoruz.
Radyo Akdeniz; barışın, dostluğun ve kardeşliğin tesisi için ANADOLU HALKLARI’nın sesi ve kulağı olmaya devam edecektir.

Radyo Akdeniz

İletişim Bilgileri
Genç Mersin Radyo Tv Yayın Pazarlama ve Reklamcılık A.Ş.
Mersin Radyo Akdeniz Adres: Kiremithane Mah. 4413 Sok.Akkurt Apt. Kat:5 No:12 Akdeniz Mersin 33130 Türkiye
Mersin Radyo Akdeniz Telefon: 0 324 2390400 (pbx)
Mersin Radyo Akdeniz Belgegeçer: 0 324 23904 01
Mersin Radyo Akdeniz : http://www.radyoakdeniz.com.tr

Radyo Akdeniz

Frekans Bilgileri
Mersin 90.8
90.8 frekansından radyo akdeniz dinleyebileğiniz gibi sitemizi kullanarakta radyo akdeniz dinleyebilirsiniz.Radyo akdeniz, sunduğu yöresel ve halk türündeki parçalar ile oldukça sevilmektedir.90.8 frekansı dendiği zaman radyo akdeniz ve yöresel müzikler akla gelmektedir..Radyo Akdeniz dinlemek için bizi tercih etmenize teşekkür ederiz.Radyo Akdeniz cd kalitesinde burada.

İLETİŞİM VE FREKANS GÖSTER

“Radyo Akdeniz” için 187 dinleyen yorum yapmış.

  1. engin 04 Kasım 2015

    yi akşamlar bugunde yazdım ve istek istedim okundu mu bilmiyorum ve bidaha istiyorum ben engin karataş ceza evinde yatmakta olan biriçik aşkım demet icin sıradaki parçayı armağan ediyorum

BU RADYOLARI DİNLEDİNİZ Mİ?