Mesaj Yaz
- Çalmıyorsa; Dinleye Tıklayın. - Sayfayı Yenileyin. - Alternatife Tıklayın. - Hata Bildirimi Gönderin.

Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen boş alan bırakmayın...

SON DİNLENEN RADYOLAR Geçmişi Temizle

Son Dinlenen Radyolar Yükleniyor...

RADYO ÜNIVERSITE İSTASYONU DETAYLARI

Radyo Üniversite

radyo-universite-dinle

Radyo Üniversite

Radyo Üniversite,91.5 frekansından yayın yapmaktadır.Yabancı müzik yayınlarının yapıldığı ve bazende türkçe müziklerin dinleyicileri ile buluştuğu Radyo Üniversite dinlemek için doğru yerdesiniz.Sitemizi kullanarak radyo dinleyebilirsiniz.

Radyo Üniversite

Hakkında Bilgiler
Radyo Üniversite FM 91.5 Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren, temelde eğitim amaçlı bir radyo istasyonudur. Kuruluşu 1994 yılının Nisan ayına rastlamaktadır. Fakat bu tarihte radyo kurulur kurulmaz düzenli yayına geçilmemiş; yeni kurulan her yayın organında olduğu gibi belli bir müddet test yayını yapılmış, aynı senenin, yani 1994 yılının Eylül ayında da düzenli yayına başlanmıştır.

O dönemde Konya’da mevcut 40’ın üzerinde, değişik yaş, eğitim, kültür, inanç, ekonomik seviye, mesleki aktivite vb. alanlara yönelik radyolar olmasına rağmen çok kısa bir süre zarfında Konya ve yayının ulaştığı çevre yerleşim birimlerinde benimsenmiş; en çok dinlenilen ve beğenilen radyo istasyonları arasında yerini almıştır. O dönemde periyodik olarak yapılan kamuoyu araştırmaları ve diğer bağımsız kurumların anket sonuçları bu gerçeği ortaya koymaktadır.

Radyo Üniversite’nin programları Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan İletişim Fakültesi’ndeki radyo stüdyosundan yapılmaktadır. Radyo stüdyosu, birinde kumanda masasının, Deck, Cd Player, Md Player gibi yayın cihazlarıyla kaset, cd arşivinin bulunduğu, diğerindeyse Kayıt stüdyosunun yer aldığı iki bağlantılı ve yalıtımlı bölümden oluşmaktadır. Arşiv olarak günümüz koşullarında iyi seviye bir radyo istasyonunun gereksinimini karşılayacak kaset, Cd, Md ve Dat’a sahiptir.

Radyo Üniversite son dönemde gerçekleşen teknolojik iletişim yeniliklerine paralel olarak yayınlarını bilgisayar üzerinden yapmaya başlamıştır. 2 kayıt stüdyosu, bir radyo stüdyosunda olmak üzere iki gelişmiş bilgisayar ile tüm gün internete bağlanılmakta, haberler, son dakika gelişmeleri, müzik, aktüalite, spor, politika, vb. tüm alanlardaki yenilikler anında dinleyicileri aktarılmaktadır. Ayrıca, gün içerisindeki müzik yayınının büyük bir bölümü, mp3 formatında kayıtlı şarkılarla bilgisayardan yapılmaktadır. Özellikle saat 00:00’dan sonra yayınlanan paket program gece mixi, tamamen bilgisayar kontrollü gerçekleştirilmekte, her gün farklı şarkılar yayınlanarak gece içerisinde bir şarkı tek bir kere dinletilmektedir. Böylece 90 dakikalık kasetlerin devamlı aynı şekilde ve kendini her 90 dakikada tekrar eden sıkıcılığı giderilmektedir.

Bugün, coğrafi olarak Konya ili ve çevre ilçelere yayın yapan Radyo Üniversite 1 KW gücünde bir vericiye sahiptir. Bu verici diğer ulusal ve yerel yayın kuruluşlarının vericilerinin de yer aldığı Akyokuş’da bulunmakta, verici ile Radyo Stüdyosu arasındaki bağlantı ve yayın aktarımı linkler yoluyla gerçekleştirilmekte, stereo yayın yapılmaktadır. Radyomuzun yayını, 24 saat kesintisiz sürmektedir.

Radyo Üniversite on yılı aşan geçmişi boyunca “hep daha iyi olmalıyız” sloganı ile hareket etmiş, bu sayede Konya yerel radyoculuğuna bir çok alanda öncülük ettiği gibi diğer radyo istasyonlarını da daha kaliteli yayın yapma yolunda güdülemiştir. Bu konuda attığımız adımlar ve öncülüğe en iyi örnek yayınlarımızın internet üzerinden Real Player ile dünyanın her yerinden dinlenilebilmesidir. Sadece Türkiye değil; dünyanın internet erişimi bulunan her yerinden www.selcuk.edu.tr adresine girilmek suretiyle Radyo Üniversite dinlenilebilmektedir. Bu, gerek Konya yerel radyoculuğu açısından gerekse İletişim Fakülteleri arasında FM frekansı ve internet üzerinden düzenli, kesintisiz 24 saat boyunca yayın yapan ilk ve tek radyo olmamız açısından konumumuzu ve sorumluluklarımızı daha öncelikli ve önemli kılmaktadır.

Radyo Üniversite

İletişim Bilgileri
Adres:Alaaddin Keykubat Kampüsü Selçuk Üniversitesi KONYA/TÜRKİYE
Tel: +90.332 241 00 44
Fax: +90.332 241 16 16
Email:[email protected]

Radyo Üniversite

Frekans Bilgileri
91.5 frekansından yayın yapmaktadır.İsterseniz karasal yayınından istersenizde Radyo dinleme sitemizden dinleyip takip edebilirsiniz.Radyo dinle dendiği zaman akla gelen sitelerin başında olan crd.name.tr sizlere Radyo Üniversite’yi en güzel kalitede sunmaktadır.

İLETİŞİM VE FREKANS GÖSTER

“Radyo Üniversite” için 4 dinleyen yorum yapmış.

  1. ahmet 25 Mart 2014

    30 dk önce arabada dinlediğim yabancı bir şarkı vardı mama sanırım nakaratı tam adını söyler misiniz

  2. ali çetinkıran 22 Ocak 2013

    radyonuz bes para etmez

  3. ceren 01 Mayıs 2012

    şuan çalan parçanın ismii nedir

BU RADYOLARI DİNLEDİNİZ Mİ?