Mesaj Yaz
- Çalmıyorsa; Dinleye Tıklayın. - Sayfayı Yenileyin. - Alternatife Tıklayın. - Hata Bildirimi Gönderin.

Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen boş alan bırakmayın...

SON DİNLENEN RADYOLAR Geçmişi Temizle

Son Dinlenen Radyolar Yükleniyor...

YAşAM RADYO İSTASYONU DETAYLARI

Yaşam Radyo

yasam-radyo-dinle

Yaşam Radyo

Yaşam Radyo,birbirinden farklı ve fazla türde yayın yapmaktadır.Hakkında bölümünde oldukça bahsedilmektedir.Eğer müziğe doymak istiyorsanız mutlaka yaşam radyoyu ziyaret edip dinleyin.Eminim buna pişman olmayacaksınız.Yaşam radyo oldukça değişik bir tarz ile bir çok türde şarkılarla sizlere sesleniyor.Her çeşit müzikten tatmak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bir radyodur.Yaşam radyo dinlemek çok basit, tek yapmanız gereken yaşam radyo adlı sayfamızı takip etmektir.

Yaşam Radyo

1995 yılında İstanbul radyosu olarak yayın hayatına başlayarak, kurulduğu günden bu yana İstanbul’daki toplumsal renklilik ve çok kültürlülük temelinde yayın yaptı. Program ve müziklerini kültürel yelpazede seçti; halkların, kültürlerin sesini duyurmada öncelikli oldu.
Kurulduğu günden beri radyoyayıncılığı alanında özgün arayışları buluşturan ve yayın çizgisini de buna göre şekillendirerek, Türkiye’nin metropolü olan İstanbul’un kendine özgü alternatif yayın kuruluşları arasında yerini aldı.
1995’ten bu yana sayısı 100’ü aşkın programcı ve 50’ye yakın katılımcı ortak ile manen büyük destek görenYaşam Radyo, vizyonunu geliştirerek, çok kültürlü tematik tempoda bir radyo olmaya doğru ilerliyor.
Çok kültürlü, çok sesli yayın kuşakları ve radyo yayıncılığında fark yaratan yayın çizgisi ile Eylül ayından itibaren alanında bir ilki gerçekleştirerek çok dilli yayına geçti…

Kürtçe (Kurmanci, Zazaki, Sorani), Ermenice, Lazca, Rumca programları, halk müziğimizin vazgeçilmezi deyiş ve nefesleri, Kürtçe’nin geleneksel klam ve stranları ile batı enstrümanlarıyla modern yorumu, Türk Sanat müziğinin seçkin eserleri ve klasik pop müziğin unutulmaz şarkıları; gün ortası, akşam ya da gece mavisine açılan melodileriyle pop, rock, jazz, blues, new age, nostalji, otantik ve dünya müziğinin özenle seçilmiş kaliteli örnekleri her gün Yaşam Radyo’da dinleniyor.
Avrupa kültür başkenti İstanbul’un etnik ve kültürel çeşitliliğine mikrofon uzatarak; tüm halkların kültür-sanat alanındaki gelişmelerini, etkinliklerini,güncel yaşamdaki hareketliliklerini, ekonomik dinamiklerini, toplumsal anlamda ifade yeteneklerini, sevinçlerini,üzgünlüklerini, şarkılarını,şiirlerini anlatıyor.

Yerel radyoculukta 89.4 ile varmak istediğimiz nokta: Anadolu’nun tüm kültürel çeşitliliğinin yer aldığı; kendi dilinde konuşabildiği bir radyo olabilmek… Yakın gelecekte konuşulmadığı için
kaybolmaya yüz tutmuş Kürtçe Lehçesi Zazaca, Lazca, Batı Ermenice’nin Yaşam Radyo’da şarkı ve kültürel tanıtımlarla varolmasını sağlayabilmek…
Kısacası;
Yolu İstanbul’a düşenlerin ve İstanbul’un yerleşik olan tüm halkların yaşama bakan penceresi olabilmeyi hedefliyoruz!
İnsan, doğa ve toplum yararına çalışan tüm organizasyonların yanındayız…

Yaşamın bütün renklerini kucaklamayı ilke edinen Yaşam Radyo; sivil toplum örgütleri, gönüllü kuruluşlar, yardımlaşma ve dayanışma amacı güden organizasyonlarla birlikte çalışmakta ve İstanbul’u ilgilendiren projelerde yer alarak, bu tarz girişimleri yayınları aracılığıyla desteklemektedir.

Yaşam Radyo

İletişim Bilgileri
Adres:İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. No:21 / 4
Beyoğlu / İstanbul
Telefon:0212 245 81 80
Fax:0212 245 71 40
E-mail:[email protected]

Yaşam Radyo

89.4 frekansından yayında.
Yaşam radyo sizlere müziğe doymanız için sesleniyor.Radyo dinle‘menin zevke dönüştüğü yer,yaşam radyo..Birbirinden farklı, kaliteli ve seçkin parçalar yaşam radyoda yayında.5-6 çeşit müzikten en güzel eserler yaşam radyo farkıyla.Yaşam radyo dinle’mek için yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmektir.Birbirinden güzel parçalar yaşam radyo’da sizleri bekliyor.

İLETİŞİM VE FREKANS GÖSTER

“Yaşam Radyo” için 3 dinleyen yorum yapmış.

  1. ANTEPTEN EYÜP 23 Şubat 2014

    YA NEKADAR DA GÜZEL BİR RADYOMUŞSUNUZ SİZ YA. ANTEPTEN SEVGİLERLE…

  2. mustafa ersahın 18 Şubat 2014

    ıyıkı varsınız yasam radyo

  3. ErCan 24 Ocak 2013

    En kral Site Sizin Çok başarılı

BU RADYOLARI DİNLEDİNİZ Mİ?