Mesaj Yaz
- Çalmıyorsa; Dinleye Tıklayın. - Sayfayı Yenileyin. - Alternatife Tıklayın. - Hata Bildirimi Gönderin.

Size geri dönüş yapabilmemiz için lütfen boş alan bırakmayın...

SON DİNLENEN RADYOLAR Geçmişi Temizle

Son Dinlenen Radyolar Yükleniyor...

İTÜ RADYO İSTASYONU DETAYLARI

İTÜ Radyo

itu-radyo-dinle

İTÜ Radyo

İtü radyo,türkiyenin ilk üniversite radyosu olarak bilinmektedir.Oldukça zor bir müzik türünde yayın yapmaktadır.Fakat buna rağmen dinleyici kitlesi yeterli miktardadır.Klasik,hafif müziklerin yer aldığı itü radyo, online dinlenebilmektedir.İtü radyo Istanbul Teknik Universite adına yanı yapmakta olan bir radyodur.Başta İtü öğrencileri olmak üzere bir çok insana bu tarz müziği sunmaktadırlar.Sizlerde klasik,jazz ve sakin müziklerden hoşlanıyorsanız, mutlaka itü radyo dinlemelisiniz.

İTÜ Radyo

Hakkında Bilgiler
Üniversitemiz (İTÜ) Ülkemizde radyo ve televizyon konularında teknolojik öncülük görevini uzun yıllar yerine getirmiş, bu doğrultuda; İTÜ Radyosu ülkemizde ilk üniversite radyosu olarak 1945 yılında kurulmuş ve düzenli yayına başlamıştır. 1954 yılında ilk frekans modülasyonlu radyo vericisi gerekleştirilmiş ve yayına sokulmuş, 1971 yılında ilk stereo-FM vericisi gerekleştirilerek stereo yayına başlanmıştır.
1953 yılında kurulan ve ülkemizin ilk televizyon istasyonu olan İTÜ-TV deneme yayınlarına başlamış, zaman içinde gelişen televizyon altyapısı TRT’nin İstanbul stüdyoları ve vericisi kurulana kadar TRT ‘ye de hizmet vermiştir. Ancak TRT Kanunu ile ülkemizde radyo ve TV yayın tekelinin TRT Kurumuna verilmesi üzerine gerek her akşam düzenli olarak yapılan İTÜ Radyosu yayınlarına, gerekse haftada bir yapılan İTÜ-TV yayınlarına son verilmiştir.

Üniversitemiz radyosu, uzun bir aradan sonra iki yıllık bir yeniden yapılanma sonucu hazırlıklarını tamamlamış ve Cumhuriyetimizin 72. kuruluş yıldönümüne rastgelen 29 Ekim 1995 Pazar günü saat 19:30′da hem kablo TV sistemindeki FM (Anadolu yakası 92.4 MHz – Avrupa yakası 92.5 MHz) kanalından, hem de havadan İTÜ Ayazağa Kampüs çevresinde FM 103.8 MHz.den Stereo Klasik Müzik yayınlarına başlamıştır. 1998 Yılı başından itibaren İnternet üzerinden de yayına geçmiştir. Klasik Batı Müziği ağırlıklı olmak üzere Rock ve Caz müziğinin seçkin örneklerine de yayınlarımızda yer vermekteyiz. Akademik duyurular ve kentimizdeki sanat etkinlikleri gün içinde haber olarak sunulmaktadır.

İTÜ Radyosu, geçmişinde olduğu gibi yeni yayın döneminde de ciddi çok sesli müzik yayınlarıyla eğitsel ve kültürel işlevini tutarlılıkla sürdürecektir.

İTÜ Radyo

İletişim Bilgileri
İTÜ Ayazağa Kampüsü Elektrik Elektronik Fakültesi
3. kat Oda no:3308 Maslak İstanbul
Tel/Fax: +90-212-2853696
E-mail: calkivik [et] itu.edu.tr

İTÜ Radyo

Frekans Bilgileri
İtü Radyo İstanbul 103.8 (Ayazağa Kampüsü Civarı)

İLETİŞİM VE FREKANS GÖSTER

Henüz Yorum Yapılmamış... İlk Siz Olun!

BU RADYOLARI DİNLEDİNİZ Mİ?